Mesto Žilina bude od 24.marca 2021 poskytovať pomoc vo forme nákupov (potravín a drogérie) pre ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní na koronavírus a musia dodržiavať karanténu. Občania, ktorých sa to týka si môžu túto službu objednať na telefónnej linke 0908 304 916, v pracovných dňoch od 13.00 do 15.00 hod.

Nákup a doručovanie potravín bude zabezpečovaný len do veľkonočných sviatkov – posledný rozvoz je naplánovaný na 1. apríla. Ľudia v karanténe si budú môcť opätovne túto službu objednať  od 6. apríla a rozvoz sa uskutoční 7. apríla.

V súvislosti s aktuálne platnými preventívnymi nariadeniami, podľa ktorých už pozitívne testované osoby nemajú možnosť opustiť domácu karanténu za účelom nákupu potravín či drogérie, sa Mestský úrad v Žiline rozhodol pomôcť práve týmto občanom. Nákup sa bude doručovať vždy v nasledujúci deň od objednania a to medzi 10.00 až 12.00 hod. Pri objednávaní tejto pomoci je potrebné uviesť – meno, adresu, číslo domu, bytu či poschodie. Ďalej je dôležité uviesť  informáciu odkedy je žiadateľ pozitívny na COVID-19 a na ktorom odbernom mieste mu vykonali test.

Výber konkrétnych značiek výrobkov bude na zvážení nakupujúcich zamestnancov mestského úradu. Platba za nákup sa bude realizovať až po jeho doručení, na základe pokladničného dokladu a len v hotovosti. Mestský úrad v Žiline v tejto súvislosti upozorňuje, že finančné prostriedky na nákup nebudú od občanov požadované vopred. Zamestnanci mestského úradu sa pri doručovaní nákupu preukážu služobným preukazom. Všetky náklady spojené s dopravou budú hradené zo strany mesta Žilina, občan platí len cenu nákupu.