Žilinská samospráva pomôže ľuďom s registráciu na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Služba je určená prioritne pre obyvateľov mesta Žilina, ktorí majú záujem o očkovanie, no k prihláseniu sa do štátneho systému im bráni prístup na internet či nedostatočné počítačové znalosti – ide najmä o seniorov a občanov digitálne vylúčených. Pomoc s prihlásením na očkovanie bude od piatka 26. marca dostupná na telefónnom čísle 0917 393 616 počas pracovných dní, v čase od 8.00 do 15.00 hod. Službu nebude mesto prevádzkovať počas nastávajúcich veľkonočných sviatkov – od 1. do 5. apríla (vrátane).

Záujemcovia o očkovanie, ktorí chcú v procese prihlásenia využiť mestskú infolinku, by si mali vopred pripraviť osobné údaje potrebné na vyplnenie registračného formuláru – meno a priezvisko prihlasovanej osoby, rodné číslo, názov zdravotnej poisťovne, adresu bydliska (ulicu, popisné číslo, PSČ, obec/mesto) a kontaktné telefónne číslo alebo e-mailovú adresu. Ak senior nevlastní mobilný telefón alebo e-mail, môže uviesť aj číslo a e-mail blízkej osoby, ktorej dôveruje.

Termín očkovania samospráva neurčuje, ani ho nemôže ovplyvniť, termíny sú prideľované automaticky. V prípade, že sa vďaka pomoci mesta, úspešne zaregistrujete na očkovanie, máte dostatok času sa pripraviť. Elektronický systém informuje zaregistrovaných záujemcov o očkovanie o pridelenom termíne očkovania najneskôr dva dni vopred.