Už po siedmykrát sa v rámci programu Žilinského kultúrneho leta konal v Žiline Festival seniorov, ktorý organizovalo Mesto Žilina s Denným centrom A. Kmeťa a Senior klubom Priatelia. Naši seniori v piatok 26. septembra 2014 na Mariánskom námestí predviedli verejnosti, že o zábavu a kreativitu nemajú núdzu. Cieľom festivalu je každoročne predstaviť seniorský život a dať priestor umeleckej tvorivosti a zručnosti starších ľudí.

V Žiline sa stal Festival seniorov už neodmysliteľnou súčasťou Žilinského kultúrneho leta, ktorý symbolicky otvára mesiac úcty k starším – október. Bohatý a jedinečný program seniorov zaujal každú generáciu, ktorá sa v piatok 26. septembra ocitla v samotnom srdci Žiliny na Mariánskom námestí. Účinkujúci presvedčili divákov, že „Zostarnúť nie je umenie – umenie je vyrovnať sa s tým“, čo bolo aj ich tohtoročným mottom. 14 speváckych a tanečných skupín, spolu 210 účinkujúcich, zo Žiliny, Turca, Liptova, Oravy, Kysúc a Bytče presvedčili svojimi výkonmi a kreativitou, ako zvládajú jeseň svojho života.

čítaj viac … 

V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(4)V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(3)V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(1)

 

 

 

V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(5)V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(6)V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(8)

 

 

 

 

V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(9)V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(10)V Žiline sa opäť konal Festival seniorov(11)